< Zpět na hlavní stranu

O kampani

O kampani

NA IGORA je kampaň na podporu cyklistiky a společnosti Kola pro Afriku.

Proč na Igora?

Protože 1. říjen je nejen Světovým dnem cyklistiky, ale také svátkem Igora.

Na začátku 19. století stvořil člověk jízdní kolo, krátce na to stvořilo kolo prvního cyklistu. Od té chvíle používají lidé kolo jako nejspolehlivější prostředek, kterým dokáží překonat světové vzdálenosti i rekordy.

Kolo je taky nejekologičtější dopravní prostředek a téměř každý z nás jej využívá k rekreaci či sportu. Kromě těchto skvělých přínosů představuje kolo pro organizátora akce - Kola pro Afriku  i způsob, kterým překonává překážky při vzdělávání dětí v Africe a díky kterému také vytváří pracovní místa pro opraváře kol v západoafrické Gambii a v sociální dílně v Ostravě Koblově.

Posláním Kol pro Afriku je rozvojová spolupráce, která se opírá o iniciaci nás Čechů k darování starého nebo nepotřebného kola pro Afriku. Už sedm let se na stálých i jednorázových místech v různých koutech České republiky sbírají kola od českých dárců. Darované české kolo pak v africké Gambii pomáhá dětem překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Veškerá činnost Kol pro Afriku se jak v Česku tak i v africké Gambii točí kolem kola. Jako způsob, jak do kolové pomoci zapojit další příznivce uspořádala Kola pro Afriku oslavu cyklistiky s názvem NA IGORA!

NA IGORA je oslavná kampaň cyklistiky ve znamení cesty kolem světa na kole za 80 dní, startuje 14.července a vyvrcholí na Světový den cyklistiky – 1. října. Ukončení oslavy bude zpečetěno vylosováním jména jednoho cyklisty, který se oslavy zúčastnil. Ten obdrží originální a unikátní dar od organizátora:

1. repasovaný model typu městského jízdního kola značky Kola pro Afriku.

Koho a co svou účastí na oslavě podpoříte vy?

Svým zapojením do oslavy NA IGORA podpoříte cyklistiku a činnost společnosti Kola pro Afriku v ČR.

Zúčastnit se znamená podpořit, poznat a radovat se z  kolového zážitku.

Zážitky a fotodokumentace z cest zapojených cyklistů přispějí k propagaci cyklotras a výletních tipů na kole v České republice i ve světě.

Díky účasti přispějete k rozšíření povědomí o tom, co Kola pro Afriku v ČR dělají:

Z různých koutů naší země ve kterých probíhají stálé nebo jednorázové sbírky kol pro Afriku, se kola od českých dárců svážejí do skladu a sociální dílny v Ostravě Koblově. Zde se nejprve vytřídí na kola vhodná pro africký terén, na kola vhodná pro opravu a na ta, která už zcela dosloužila, ale disponují funkčními díly pro opravy kol.

Aby vybraná kola nabrala nový dech, je nutné je po vytřídění očistit, opravit a zabalit. Toto se děje v dílně Kol pro Afriku v Ostravě, kde jsou pro práci s koly vytvářená pracovní místa pro muže po výkonu trestu a pro muže s jinými sociálními a zdravotními hendikepy. V dílně Kola pro Afriku dostávají po opravách nový život i kola určená českým cyklistům. Benefiční prodej kol probíhá na e-shopu kolaprokola.cz

Do práce s koly které míří do africké Gambie jsou zapojováni vězni z ostravské věznice v Heřmanicích. Pomáhají při kompletaci a balení kol do transportních balíčků, třídí a připravují funkční náhradní díly pro opravy kol v Gambii.

Takové je kolo pomoci, které točí Kola pro Afriku v České zemi a Češi pro Afriku.

 

A protože zapojit se do kampaně, znamená roztočit kolo podpory, přejeme všem:

“ Ať nám to šlape!”

Chci se zapojit